آژانس هواپیمایی اسطوره بیستون

تور گرجستان

تور گرجستان

درباره گرجستان

گرجستان کشوری در اوراسیا و بین دریای سیاه و دریای خزر است که از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با با دریای سیاه، از جنوب با ارمنستان مرز مشترک دارد. گرجستان مقصدی محبوب میان ایرانیان است و سالانه گردشگران بسیاری از ایران به صورت زمینی و هوایی به این کشور سفر می کنند. گرجستان دارای قدمتی بسیار زیاد با فرهنگ و تاریخی بسار غنی است و آثار تاریخی کشف شده از آن به دوران سنگ و آهن می باشد.

از نام های قدیمی گرجستان می توان به "کولخیدا"، "ایبیریا"، "کاختی"، " کارتلی"، "ایمرتی" و " اگریسی" اشاره کرد. نوع حکومت در کشور گرجستان جمهوری دموکراتیک و سکولار است. هچنین سومین کشوری است که در سده سوم میلادی دین مسیحیت را پذیرفت. تاریخ و فرهنگ گرجستان بسیار شبیه ایران است زیرا در زمان های قدیم جزئی از خاک ایران به شمار می رفته است ولی در سال 1192 هجری خورشیدی طبق عهدنامه گلستان  گرجستان جزئی از کشور روسیه شد و در نهایت در سال 1370 از روسیه جدا و به عنوان کشور جداگانه شناخته شد. 

کشور گرجستان در سال های اخیر شاهد پیشرفت های فراوانی در صنعت به خصوص صنعت گردشگری بوده است و امروزه توریسم به عنوان یکی از منابع تقتصادی این کشور محسوب می شود. بعد از گردشگری، صنعت کشاورزی، پرورش ماهی و صادرات انواع دانه ها از دیگر روش های درآمد زایی این کشور هستند. 

پایتخت کشور گرجستان

تفلیس پایتخت و یکی از باشکوه ترین شهرهای کشور گرجستان است که مردمانی خونگرم و به دور از تعصبات دینی و مذهبی دارد. در دو طرف این شهر دو رود و سه کوه قرار دارد و پلی بین شرق و غرب محسوب می شود. تفلیس به دلیل موقعیت خوب جغرافیایی و نزدیک بودن به جاده ابریشم، در طول تاریخ همواره شهری مهم بوده است.  طبیعت زیبا در کنار جاذبه های تاریخی و مجسمه های بی نظیر باعث شده تا این شهر به عنوان یکی از پر بازدیدترین شهر های کشور شناخته شود. 

6Lf9kSwmAAAAAM2r3nHz8lPnzg4ui3HJafp28TM2