آژانس هواپیمایی اسطوره بیستون

ویزا کانادا

کشور کانادا دومین کشور بزرگ در جهان است که بخش بسیار زیادی از آمریکای شمالی را اشغال کرده است. کانادا دارای دو زبان رسمی فرانسوی و انگلیسی است. این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد برای گردشگری، تحصیل و اقامت دائم است. ثروت در منابع طبیعی، امنیت، جمعیت نه چندان زیاد و پیشرفت های چشمگیر اقتصادی و تکنولوژی از مهمترین در پیشرفت این کشور می باشند.  آب و هوای کشور کانادا به دلیل وجود کوهستان های فراوان، در اکثر نقاط سرد می باشد. تابستان های کانادا نیز کوتاه، معتدل و مرطوب است.
" اگر با هر هدفی قصد ورود به کشور کانادا را داشته باشید برای ویزای متناسب با آن را دریافت نمایید. با ما باشید تا با انواع ویزای کانادا و شرایط مهاجرت و سفر به این کشور آشنا شوید "

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا به طور کلی به دو دسته "ویزای موقت" و " ویزای اقامت دائم" تقسیم می شوند.
_ ویزای موقت: این نوع ویزا برای تحصیل و گردشگری بسیار مناسب است. در کل این نوع ویزا برای سفر و اقامت به مدت محدودی به کشور کانادا مناسب است.
_ ویزای تحصیلی: کانادا دارای یکی از بهترین و قویترین نظام های آموزشی می باشد؛ به همین دلیل سالیانه دانش آموزان و دانشجویان بسیاری برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام می کنند. یکی ار مهمترین نکارت اخذ این ویزا این است که شما می توانید خانواده و یا همسر خود را با هم همراه نمایید. سیستم آموزشی در کانادا به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شود. در اینجا به توضیح انواع ویزای تحصیلی پرداخته ایم:

  1. ویزای دانش آموزی: این نوع تحصیل برای دانش آموزان 5 سال تا 18 سال می باشدکه مقطع ابتدایی دارای 6 سطح، مقطع راهنمایی و دبیرستان هر کدام دارای 3 سطح می باشند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی برای مهاجران سالانه حدود 10 تا 14 هزار دلار می باشد که این قیمت در مدارس خصوصی به مراتب بیشتر است.
  2. ویزای دانشجویی: تحصیلات تکمیلی در کانادا از  بعد از دبیرستان آغاز و دارای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. این کشور دارای دانشگاه های بسیار زیاد و پیشرفته با مدرک های معتبر در سطح جهانی می باشد. این نوع ویزا به افرادی داده می شود که به کانادا مهاجرت کرده و شغل مناسبی نیز دارند.

_ سوپر ویزا: برای مسافرانی که مدت زمان کمی نیاز به اقامت دارند این نوع ویزا پیشنهاد می شود. این نوع ویزا برای اهداف مختلفی ارائه می شود که برای مثال یکی از آنها ویزای بازدید والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ از فرزندان و نوه هایشان می باشد. این نوع ویزا ها کوتاه مدت می باشند و افرادی کهاز این نوع میزا استفاده می کنند نمی توانند در موسسات آموزشی ثبت نام و یا در جایی مشغول به کار بشوند.

_ ویزای توریستی کانادا: اگر شخصی برای مدت کوتاهی (معمولا کمتر از 6 ماه)بخواهد وارد کشور کانادا شود باید ویزای موقت دریافت کند. ایطن نوع ویزا بسته به افراد دلایل و انواع مختلفی دارد. مهمترین ویزای این دسته "ویزای گردشگری" می باشد که معمولا برای مواردی چون افراد توریست و یا افرادی که قصد دیدار با خانواده خود را دارند صادر می شود. نکته مهمه این نوع ویزا در تعهد به موارد ذکر شده مانند زمان ورود و زمان خروج  از خاک کشور کانادا و قوانین مربوط به آن است.

_ ویزای کانادا: این نوع ویزا که مدت اقامت کمی را دارا می باشد به نمایندگان تجاری یا هیئت های مجاز اجازه می دهد تا برای انجام کار با شرکت ها در کانادا به این کشور سفر کنند. با این ویزا افراد مجاز به کار برای شرکت ها در کانادا نیستند و آنها فقط مجاز به صحبت های تجاری و امضای توافق نامه های احتمال می شوند.

_ ویزای کاری کانادا: یافتن و انتخاب شغل یکی از چالش های مهم در امر مهاجرت است که البته کشور کانادا راه های بسیاری را برای  حل این مشکل ارائه داده است. یکی از این موارد دریافت ویزای موقت کار است؛ به این صورت که شما از یک کارفرما جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی دریافت کرده و از طریق آن اقدام به دریافت ویزا می کنید. در مورد دوم از طریق برنامه های اسکیل ورکر به فاکتورهایی مانند سن، میزان تحسیلات، سابقه کاری و ... امتیاز داده میشود و سپس شما می توانید برای ویزای کاری دائم اقدام نمایید.

ویزای دائم کانادا: ویزای دائم کانادا به دارندگان اجازه اقامت بدون محدودیت را در این کشور می‌دهد. حال انواع این نوع ویزا را بررسی می‌کنیم.

1- ویزا برای افراد متخصص: این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که در ورزش، کشاورزی و یا کارهای مختفلف مهارت های خوبی دارند. این افراد باید بهترین شکل مهارت خود را به نمایش بگذارند و در آن شروع به کار کنند.

2- سرمایه گذاری: این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که در اقتصاد کانادا با حداقل ارزش خالص سرمایه 800000 دلار،سرمایه گذاری کنند. در مدت زمانی حدود 5 سال، این سرمایه بدون بهره باز گردانده می‌شود.

3- تکفل افراد خانواده: این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که یکی از بستگان نزدیک آن ها دارای اقامت دائم می‌باشد.

4- اکسپرس: برنامه اقامت اکسپرس کانادا به مردم از سراسر دنیا اجازه می‌دهد با مهارت های خاص خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. این ویزا برای افراد واجد شرایط در مشاغلی مانند نجاری، جوشکاری، عملگر جرثقیل، مکانیک هواپیما، صنایع ذوب آهن، مکانیک تجهیزات سنگین و ... صادر می‌شود.

مراحل درخواست ویزا برای کانادا

1- ثبت نام آنلاین ویزا

2- مراجعه حضوری به سفارت کانادا

ویزای آنلاین کانادا

اولین کار برای دریافت ویزای آنلاین کانادا، ثبت نام و ایجاد حساب کاربری می‌باشد.پس از ایجاد حساب کاربری برای دریافت ویزا باید اقدام شود. در این مرحله باید هزینه هایی پرداخت شود. بعد از پرداخت هزینه ها یک کد پیگیری به کاربر داده می‌شود که تمام مراحل ویزا از این طریق پیگیری می‌شود. دقت در نحوه پر کردن فرم ویزا بسیار مهم است. روش درخواست آنلاین ویزا هزینه کمتری نسبت به مراجعه حضوری دارد و پیگیری آن ساده تر است. سفارت کانادا در داخل ایران بسته است به همین دلیل مهاجرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، روش آنلاین درخواست ویزا پیشنهاد می‌شود.

مراحل اصلی ثبت نام آنلاین ویزا برای کانادا

1- ایجاد یک حساب کاربری و تکمیل فرم

2- تکمیل فرم ویزا

3- پرداخت آنلاین هزینه ها

4- دریافت تائیدیه درخواست

5- دریافت نامه انگشت نگاری  

6- حضور در یکی از سفارتخانه ها برای برای انگشت نگاری

7- بررسی نهایی درخواست ویزا

8- مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزا

مراجعه حضوری به سفارت کانادا

برای مراجعه حضوری به سفارت کانادا ابتدا باید از سفارت وقت بگیرید. با گرفتن وقت سفارت در تاریخ مشخص، شما باید با مدارک کامل به سفارت کانادا مراجعه کنید و هزینه ها را پرداخت کنید و بعد از مرحله انگشت نگاری باید منتظر پاسخ سفارت برای اخذ ویزا بمانید. مدت زمان پاسخگویی متفاوت می‌باشد. در صورت مثبت بودن پاسخ سفارت با مراجعه دوباره به سفارت کارهای پایانی اخذ ویزا انجام می‌گیرد.

شرایط دریافت ویزای توریستی

1- فرد نباید دارای محکومیت کیفری باشد.

2- در سلامت جسمی کامل باشد

3- تعهد بازگشت به کشور مبدا بعد از اتمام اعتبار ویزا

4- اثبات کند از پس هزینه های سفر خود برمی‌آید

5- داشتن پایان خدمت سربازی برای آقایان همراه ترجمه رسمی

6- داشتن گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان با ترجمه رسمی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی

1- اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

2- تکمیل فرم مربوط به اخذ ویزا

3- اصل و ترجمه مدارک هویتی

4- اصل و ترجمه سند ازدواج

5- ارائه تمکن مالی

6- گردش حساب 3 ماه اخیر

7- اصل و ترجمه مدارک مالی

8- گواهی اشتغال به کار

9- مدارک شغلی در صورت کارفرما بودن

10- دعوتنامه در صورت وجود

11- رزرو بیلیط و هتل

12- یک قطعه عکس 4/5 * 3/5

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کانادا

1- اصل شناسنامه

2- اصل پاسپورت

3- کپی از پیشنهاد کار رسمی

4- کپی از تائیدیه مرکز خدمات کار کانادا

5- پرداخت هزینه تشکیل پرونده برای دریافت ویزای کار

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

1- اصل پاسپورت

2- ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی

3- تکمیل فرم اطلاعات فردی

4- نامه تمکن مالی

5- رزرو بلیط و هتل

6- مدرک زبان آیلتس

7- ترجمه سند ملکی

8- گردش حساب و ترجمه رسمی

9- فیش واریزی هزینه تحصیلی

10- ترجمه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات فرد

11- گواهی عدم سوء پیشینه افراد بالای 18 سال

12- نامه پذیرش دانشگاه

13- یک قطعه عکس 4/5 * 3/5 با پس زمینه سفید

 

6Lf9kSwmAAAAAM2r3nHz8lPnzg4ui3HJafp28TM2