آژانس هواپیمایی اسطوره بیستون

جاذبه های گردشگری تور مشهد

معروف ترین شهر توریستی مذهبی ایران، مشهد است! پایتخت معنوی کشورمان قطعا یکی از جاهایی است که نه تنها مقصد اصلی مسافران داخلی است بلکه بسیاری از گردشگران خارجی که به کشور می آیند نیز مشتاق دیدن جاذبه های مشهد هستند. مشهد در شمال شرقی کشور و مرکز استان خراسان رضوی است و میزبان مسافران از سراسر کشور و دنیا با هر بودجه ای است. از شمال با شهرستان کلات، از شمال غربی به درگز، از غرب به چناران و نیشابور و از شرق با سرخس و تربت جام همسایه است. این شهر عظیم در میان رشته‌ کوه‌ های بینالود و هزارمسجد واقع شده است. 

چگونه به مشهد سفر کنیم؟

برای سفر به مشهد راه های مختلفی پیش رو دارید؛ هواپیما، قطار و ماشین شخصی.
 سفر به مشهد با خودرو
برای سفر به مشهد از طریق ماشین شخصی از شهر تهران دو مسیر پیش رو دارید؛ جاده شاهرود یا مازندران. در مسیر شاهرود باید از شهرهای گرمسار، سرخه، سمنان، دامغان، شاهرود، سبزوار و نیشابور عبور کنید تا به مشهد برسید. 
سفر به مشهد با قطار
گزینه بعدی سفر به مشهد با قطار است که یکی از راحت ترین روش ها محسوب می شود. نوع و قیمت قطار از تهران به مشهد متفاوت بوده و نسبت به نوع قطار (فدک، لوکس، رجا) قیمت ها نیز فرق خواهد کرد. 
سفر به مشهد با هواپیما
از گزینه های آسان سفر به مشهد به صورت هوایی است، با اینکه نسبت به روش های دیگر هزینه زیادی دارد اما راحت ترین روش از طریق هواپیما است.
هتل ها و محل های اقامت در مشهد:
مشهد به دلیل اینکه میزبان مسافران میلیونی است دارای هتل های ستاره دار معمولی تا لوکس، مهمانپذیر یا سوئیت آپارتمان های زیادی است و هرکدامشان امکانات ویژه ای دارند و نسبت به ستاره ها و موقعیت های شهری شان دارای امکانات متفاوتی هستند و برای هر گونه بودجه ای در این شهر محل اقامت پیدا می شود.
غذاهای محلی مشهد:
یکی از غذاهای بسیار خوشمزه مشهدی ها با ارزش غذایی بسیار بالایی شله مشهدی نام دارد و از حبوبات مختلف تشکیل شده است و به عنوان غذای سنتی مشهدی ها وعده کامل و مقوی است. پلوی مخلوط نیز یکی از غذاهای سنتی مشهد است که بسیار خوشمزه بوده و ترکیبی از استانبولی و لوبیا پلو استآش لخشک مشهدی منبعی غنی آهن بوده و از عدس همراه با پیاز داغ، رشته، کشک و نعنا داغ استفاده می شود و تقریبا شبیه آش رشته معمولی است که به جای حبوبات از عدس استفاده می شود.
مراکز خرید و بازارهای مشهد:
مرکز خرید پروما یکی از جدیدترین مراکز خرید محسوب می شود
مرکز خرید آرمان یکی از بهترین بازار خرید لوازم بهداشتی در مشهد است و انواع محصولات آرایشی بهداشتی، اسباب‌ بازی، دکوری، پوشاک، زیورآلات، شال و روسری، صنایع دستی، سوغات، خشکبار، کیف و کفش، لوازم منزل و لوازم موبایل و کامپیوتر به فروش می رسند. 
مرکز خرید کاسپین مد یکی از مراکز خرید لوکس در بازار مشهد است و نمایندگی‌ های برندهای لوکس صنعت پوشاک در آن وجود دارند، همچنین برندهای معروف ایرانی در صنعت طلا و جواهر در مرکز تجاری کاسپین مد نیز شعبه دارند. 
بازار رضا به عنوان معروف ترین مرکز خرید مشهد در نزدیکی حرم مطهر قرار دارد و یکی از قدیمی ترین مراکز خرید مشهد به شمار می رود.