آژانس هواپیمایی اسطوره بیستون

جاذبه های گردشگری تور دبی

دبی یکی از لوکس‌ترین و پر‌هیجان ترین مقاصد گردشگری در خاورمیانه و قلب کشور امارات است. این شهر پرهیاهو مجموعه‌ای از بهترین جاذبه‌های گردشگری و هتل‌ها را در خود جای داده است.

بهترین فصل‌ها برای سفر به دبی پاییز و زمستان است و اگر در تابستان قصد سفر به این شهر را دارید باید بدانید به دلیل آب و هوای گرم این منطقه از گشت و گذار خسته می‌شوید.

جالب است بدانید که دبی در ابتدا فقط یک منطقه بسیار کوچک بوده است که با کشف منابع نفتی در اطراف آن و سرمایه گذاری‌های کلان در سال 1996 از لحاظ اقتصادی پیشرفت چشم گیری پیدا کرد.

. فرهنگ دبی:

در این شهر نیز همانند دیگر شهر‌های کشور امارات ارتباط تنگاتنگی بین مذهب و فرهنگ وجود دارد ولی چون یک شهر توریستی محسوب می‌شود و گردشگران از سراسر جهان به این منطقه سفر می‌کنند هر شخصی می‌تواند انتخابی آزادانه داشته باشد. پوشیدن لباس‌های آزاد (بنا به عرف) و حجاب اختیاری بوده و به دلخواه هر فرد است، نوشیدنی‌های الکلی در هتل‌ها و کلاب‌ها سرو می‌شوند ولی نوشیدن آن در خیابان‌ها جرم بوده و از آن جایی که جریمه‌ها در این شهر ها بسیار سنگین هستند با یک اشتباه کوچک خاطره بدی از سفر برای شما رقم خواهد خورد. در ضمن اماراتی ها بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند و احترام بسیار زیادی برای مهمانان و مسافران قائل هستند. لازم به ذکر است که دبی شهری مسلمان نشین است و انجام و رعایت بسیاری از مقررات اسلامی در آن الزامی است.

. فرودگاه های دبی:

مهمترین فرودگاه هم در دبی و جهان  فرودگاه بین المللی دبی   Dubai International Airport است که تمامی پرواز‌ها از شهرهای مهم دنیا و سایر کشورها را به صورت مستقیم انجام می‌دهد و عنوان پر رفت و آمد‌ترین فرودگاه جهان را دارد. زمین فرودگاه 2900 هکتار است  و 3 ترمینال را در خود جای داده است و 4 کیلومتر با شهر فاصله دارد. همچنین این فرودگاه قطب اصلی شرکت های هواپیمایی امارات و فلای دبی می باشد. فرودگاه بعدی و مهم در دبی فرودگاه بین المللی آل مکتوم Al Maktoum International Airport است که در سال 2010 ساخته شد و طبق برنامه ریزی سالانه 12 میلیون تن بار و 160 الی 250 میلیون مسافر را جا به جا می‌کند. فرودگاه آل مکتوم نیز مانند فرودگاه بین المللی دبی دارای 3 ترمینال با امکانات لوکس، پارکینگ جت های شخصی، هتل ها و مراکز خرید و محلی برای نگهداری هواپیماهای غول پیکر مانند A380 می باشد.

. واحد پول دبی:

واحد پولی در دبی نیز مطابق با کشور امارات درهم می باشد که علامت اختصاری آن AED می باشد.

برا دیدن جاذبه های دبی کلیک کنید.