آژانس هواپیمایی اسطوره بیستون

پارک ملت مشهد

21 بهمن ، 1400
اسطوره بیستون
0 کامنت
تگ ها :

پارک ملت مشهد یکی از بهترین مناطق گردشگری با مساحتا حدود 72000 هکتار می باشئ که در سال 1345 احداث شد و از سال 1351 کار خود را شروع کرد. این مجموعه جزئ یکی از بزرگترین پارک های مشهد می باشد که در قسمت غربی شهر دقیقا در میدان آزادی واقع شده است.

برای دسترسی به این بوستان زیباباید از بزرگراه وکیل آبادبه بلوار همت رفته و از آنجا به ورودی پارک ملت برسید. البته راه های دیگیری نیز برای دسترسی به این پارک وجود دارد، برای مثال مستوانید از طریق اتوبوس هایی که در ضلع غربی وجود دارند استفاده کنید.

تفریحات پارک ملت مشهد:

بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه

یکی از بزرگترین چرخ و فلک های خاورمیانه در پارک ملت مشهد وجود دارد که در سال 1384 با وزن حدود 250 تن ساخته شد. ظرفیت این چرخ و فلک حدود 448 تن بوده و تا ارتفاع 80 متر به بالا می رود.

جالب است بدانید این چرخ و فلک رتبه 18 مرتفع ترین چرخ و فلک دنیا را به عهده دارد.

دریاچه بوستان

در ضلع غربی این پارک درزیاچه ایی به همراه آب نما وجود دارد که با نور چراغ های نور افکن تزئین شده اند و جزء یکی از زیباترین قسمت های این مجموعه می باشد.

شهربازی

یکی از جاذبه های هیجان انگیز پارک ملت مشهد قسمت شهربازی آن است.

در این شهربازی انواع وسایل بازی نظیز اسکیت بورد، صندلی فضایی، ترن هوایی و چخ و فلک فان فار وجود دارد.

این شهربازی تحت نظر انجمن جهانی شهربازی ها است و این سازمان بر روی تمامی وسایل بازی آن نظارت دارد.

زمین های ورزشی

در این پارک زمین های ورزشی متعددی ساخته شده است. مانند زمین های مخصوص اسکی، زمین چمن، زمین والیبال و بسکتبال و هم چنین زمین هایی مخصوص دوچرخه سواری و دویدن نیز تعبیه شده است.

در ایم پارک قسمتی سر پوسیده برای خانم ها وجود دارد که می توانند درآن بدون داشتن حجاب ورزش کنند. میزهای شطرنج و هم چنین وسایل ورزشی هم در گوشه کنار این پارک وجود دارد و امکانات تفریحی این پارک را کامل می کند.

باغ وحش

درضلع غربی این پارک یک حیات وحش کوچک وجود دارد که معمولا کودکان بیشتر از بزرگسالان جذب آن می شوند. در این باغ وحش پرندگانی مانند طاووس، قرقاول، طوطی و بسیاری از پرندگان دیگر زندگی می کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی