آژانس هواپیمایی اسطوره بیستون

راهنمای فرم ورود ترکیه

1400/02/09

از تاریخ 15 مارس 2021 به بعد تمامی مسافرانی که قصد سفر به ترکیه را دارند باید 72 ساعت قبل از سفر به این کشور، فرمی تحت عنوان فرم ورود به ترکیه را تکمیل نمایند. بنابراین مسافرینی که قصد سفر به ترکیه را به هر شکل زمینی یا هوایی دارند باید به وبسایت register.health.gov.tr  مراجعه کرده و نسبت به پر کردن اطلاعات خواسته شده اقدام و کد مورد نظر را دریافت نمایند. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت ترکیه همراه داشتن کد QR هنگام ورود به کشور ترکیه الزامی است و همه مسافرین ورودی باید فرم مربوطه را برای دریافت کد تکمیل نمایند.

در اطلاعیه این سایت گفته شده است :

“ فرم های موجود در وب سایت باید با اطلاعات صحیح پر شود تا از سلامتی شما و سایر مردم در طی همه گیری Covid-19 محافظت شود. یک کد هس منحصر به فرد با اطلاعات داده شده به طور خودکار برای هر کسی ایجاد می شود. ما در صورت تماس با بیمار Covid-19 در طول سفر و اقامت به لطف کد هس ، می توانیم با شما تماس بگیریم. به همین دلیل ، دقت و صحت اطلاعات وارد شده بسیار مهم است. فرمی که پر می کنید ممکن است در مرزهای جمهوری ترکیه بررسی شود ، و اگر فرم را پر نکرده اید یا اظهارات گمراه کننده ای وارد کرده باشید ، ممکن است با مجازات های قانونی و اداری روبه رو شوید و حتی  ممکن است اجازه ورود به ترکیه را نداشته باشید. (اگر شهروند ترکیه نیستید یا اجازه اقامت ندارید). “

راهنمای گام به گام تکمیل فرم ورود به ترکیه

جهت تکمیل فرم ورود به ترکیه و دریافت کد مربوطه دستورالعمل گام به گام زیر را دنبال کنید.

1. ورود به سایت و انتخاب زبان:

وارد سایت  register.health.gov.tr شوید. از لیست زبان های موجود که شامل زبان فارسی نیز می باشد، زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید  و بر روی دکمه “OK” کلیک نمایید.

2. تکمیل اطلاعات شخصی:

در فرم نمایش داده شده اطلاعات شخصی و پاسپورت خود را وارد کنید. تکمیل فیلد های ستاره دار برای رفتن به مرحله بعدی اجباری است.

3. تکمیل اطلاعات محل سکونت:

در فرم دوم اطلاعات محل سکونت مانند آدرس هتل و یا محل اقامت خود در ترکیه را وارد نمایید. اگر در مکان های متفاوت می مانید، مثلا به شهرهای مختلف در ترکیه سفر می کنید همه آدرس ها را یکی یکی وارد نمایید.

4. بررسی صحت اطلاعات:

در این مرحله اطلاعات وارد شده را بررسی کنید و در صورت درست بود بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

5. دریافت کد:

در مرحله آخر کد هس به صورت QR برای شما نمایش داده می شود. بر روی گزینه دانلود “DOWNLOAD” کلیک کنید و فایل PDF را ذخیره کنید. سپس از فرم خود پرینت تهیه کنید و با خود به همراه داشته باشید.

* توجه داشته باشید که  مسافران ترکیه که برای مسافرت به کشور دیگری ترانزیت می کنند ، نیازی به پر کردن این فرم نخواهند داشت.

* اگر به هر دلیلی اطلاعات وارد شده شما در فرم تغییراتی پیدا کرد باید مجددا نسبت به تکمیل فرم جدید اقدام نمایید.

* فرم باید در بازه زمانی 72 ساعته قبل از ورود به ترکیه تکمیل گردد.